Pole morficzne i pole morfogenetyczne – koniec z klatką dzieciństwa?

On 19 października 2014 by Katarzyna Papiernik

 

0000000000Na jarmarku współczesnej pseudopsychologii znajdziemy wiele bardzo interesujących wynalazków, i  bez względu na to jak bardzo obrażą się na mnie moi bracia psychologowie, wobec tych faktów bardzo trudno jest zachować niewzruszony dystans, bo jest to po prostu wprost niewiarygodnie śmieszne, ale niestety : PRAWDZIWE.

Genialna pseudoterapia Tomasza Witkowskiego

Terapia i maszyna marzeń, nowoczesna kozetka XXI wieku w postaci psychoterapeuta  w białym fartuchu wpatrującym się w NOWOCZESNY TOMOGRAF pozwalający na aktywne mapowanie mózgu w czasie rzeczywistym przy pomocy fMRI – funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, w celu zdiagnozowania zaburzeń pola morfogenetycznego, co dokonuje się za pomocą rezonansu morficznego.

Brzmi to jak wprawka do powieści science fiction, a jest częścią NAUKOWGO experymentu dr Tomasza Witkowskiego, który postanowiła stworzyć całkowicie fałszywą psychoterapię posługując się plagiatami i zlepkiem różnych chwytliwych- ale całkowicie wymyślonych teorii psychologicznych, które funkcjonują na rynku i mają się dobrze. I udało mu się. Poważany miesięcznik „POPULARNONAUKOWY” wydrukował ten tekst, bez żadnej weryfikacji danych.

Należy wspomnieć, że posiada on  radę naukową , w której widnieje 8 nazwisk poprzedzonych tytułem profesor doktor habilitowany, jedno z tytułem doktorskim, w redakcji zasiada 3 doktorów

POLA MORFOGENETYCZNE

„Jeśli wpiszemy hasło „pola morfogenetyczne” w dowolnej wyszukiwarce internetowej, otrzymamy dużą ilość wyników. Przytłaczająca większość z nich występuje na stronach dotyczących zjawisk paranormalnych lub powiązana jest z dziwacznymi terapiami. Zasięgnięcie informacji w Wikipedii mogłoby redakcji dać pogląd na temat koncepcji: „Biolodzy z głównego nurtu badań naukowych odrzucają istnienie pól morfogenetycznych jako sprzeczne z aktualnie panującym w biologii paradygmatem i niepotwierdzone eksperymentalnie. Fizycy także nie traktują tej koncepcji poważnie. Hipotezę istnienia tego pola biorą natomiast pod uwagę niektóre szkoły psychoanalizy, które traktują ją jako swoistą kontynuację idei nieświadomości zbiorowej Junga. Pole to cieszy się też pewną popularnością wśród autorów literatury fantastycznej.” (Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_morfogenetyczne)”.

Teoria Shaldraka

Długo można by było rozprawiać o tej niezwykłej teorii, którą wymyśliła żona owego Shaldraka, nie byłabym jednak taka pewna, czy tylko między bajki należy ją włożyć, bo jest istotną częścią bardzo popularnej dziś terapii Berta Hellingera, na którą , o zgrozo, jak słyszałam, chadzają czasem również klerycy karmelitańscy.

Opis całego experymentu naukowego, jest na stroni e blogu Tomasza witkowskiego , ale również  w jego książce Zakazana Psychologia.

Inspirujące urządzenia

Trudno się dziwić, że dr Tomasz Witkowski pokusił się o wykorzystanie maszyny w swoim experymencie, skoro w obiegu jest kilka równie ciekawych „nierządnic komputerowych”:

„1.  aparatu MORA i macierzy regeneratora

2.  biorezonansowego skanera i VEGA eMeRTera

3.  colon-hydrometronu i 1000 Digetronu

4.  Vincenta bioeletrometru i Herrmanna ozonodozymetru

5.  LCD Generatora i 1kHz Zappicatora”

które służą do  odblokowywaniu energii, spektrach mikromagnetycznych, terapii bazowej, biologiczno-fizycznych filtrach, punktach akupunkturowych, chorobotwórczych informacjach, terapeutycznych sygnałach, lustrzanych kuracjach, całościowych terapiach itp

więcej

No cóż, pragnienia człowieka,  żeby zważyć i zmierzyć duszę ludzką jest znane człowiekowi już od ogrodu EDEN, jak jednak dobrze widać na załączonym przykładzie, wielu naiwniaków, którzy jej ulegają , nie brakuje po dziś dzień.

Jeden komentarz to “Pole morficzne i pole morfogenetyczne – koniec z klatką dzieciństwa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Pobierz!

    _newsletter
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE