Czy podświadomość istnieje?

On 26 stycznia 2013 by Katarzyna Papiernik

Wszystkim wielbicielom teorii o podświadomości chciałabym przypomnieć drobny fakt, że ta teoria tak szeroko rozpowszechniona, w formie niemalże DOGMATU RELIGIJNEGO, jest jeden z fundamentów współczesnej antropologii również obiegowej katolickiej, JEST TYLKO HIPOTEZĄ i pojawia się już coraz więcej głosów za hipotezami stanowiącymi, że: po pierwsze .

1. Podświadomość w ogóle nie istnieje.

2. Determinizm zachowań z wczesnego dzieciństwa jest mitem, na którym niejeden psycholog zrobił karierę.

Większości osób wydaje się, że genezą wszystkich problemów w naszym życiu jest to, co wydarzyło się w naszym dzieciństwie, które w gruncie rzeczy jest całkowicie niezależne od nas, nikt nie ma wpływu na to w jakiej rodzinie się urodził, co prowadzi do postawy rezygnacji i inercji.

Kolejny biznes psychoterapeutyczny to wskazywanie tak zindoktrynowanym jednostkom drogi ucieczki przez liczne terapie i pseudo terapie, i mówiąc krótko BIZNES KWITNIE. Nie jest to bynajmniej przypadkowe, lecz zostało stworzone przez nurty satanistyczne jako alternatywa dla religii i konfesjonału.

Dlaczego psychoterapia zastępuje konfesjonał – bo zamazuje poczucie grzechu. Dlaczego zamazuje poczucie grzechu? Bo każe pacjentowi patrzeć na swoje zachowania w sposób deterministyczny: wszystkiemu winna jest moja mama, która w taki i taki sposób traktowała mnie w dzieciństwie. Nie mam grzechu. To jest grzech mojej mamy tak naprawdę.

UWAGA NIE KWESTIONUJĘ PSYCHOLOGII CAŁEJ I WE WSZYSTKICH PRZEJAWACH, STAWIAM TYLKO GŁĘBOKIE ZNAKI ZAPYTANIA, ŻEBY SIĘ NIE OKAZAŁO, ŻE JESTEŚMY BEZMYŚLNYMI LEMINGAMI, KTÓRE POZWALAJĄ SIĘ ZMANIPULOWAĆ.

Jeden komentarz to “Czy podświadomość istnieje?”

  • Kamil

    Witam, skąd twierdzenie, że psychoterapia została stworzona przez nurty satanistyczne jako alternatywa dla religii? Jakie jest źródło tego stwierdzenia? Będę wdzięczny za wskazanie materiału źródłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Pobierz!

    _newsletter
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE